HOME  O NAS  NEWS  SUCZKI  PIESKI  SZCZENIĘTA  MIOTY POPRZEDNIE  O RASIE  GALERIA  FILMY  KONTAKT"Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim."

/Carolyn Alexander/     Moja przygoda z kynologią zaczęła się wiele lat temu, jeszcze w rodzinnym domu, za sprawą najwspanialszego psa Axela. Aksiu a dokładnie AXEL NORTON Fat-Pat, piękny i mądry owczarek szkocki długowłosy, nauczył mnie miłości i szacunku do psów. To był pies idealny dla kogoś kto wcześniej z psami nie miał doświadczenia. Dzięki niemu zrodziła się moja pasja i marzenie o własnej hodowli, które dopiero po latach mogłam zrealizować.

     Wiele lat później w moim sercu i domu niepodzielnie zapanowały Yorkshire Terriery. Rasa jakby dla nas stworzona - psy małe ciałem, ale wielkie "duchem" . Pierwsza zamieszkała z nami IZZARA Pepi-Sali, a wkrótce po niej Carmenka - CARMEN Restart i wtedy wróciło marzenie o własnej hodowli, ale tym razem marzenie się spełniło.

     W 2011 roku urodziły się pierwsze szczenięta Yorkshire Terrier z przydomkiem Indorado FCI a wśród nich on - MR. TORRES IMPERIAL Indorado FCI, cudowny chłopczyk o wyjątkowej urodzie i ogromnym temperamencie, z którym połączyła mnie szczególna więź. W tym samym roku dołączyła do nas ODI Park Ridge, malutka szalona dziewczynka, rok później została z nami śliczna córka Carmenki - LOLA FALANA Indorado FCI a po kolejnych dwóch latach nasza yorkowa rodzinka powiększyła się o kolejne dwie dziewczynki urodzone w naszej hodowli - JUST UNIQUE SUNSHINE Indorado FCI i RAINBOW BUTTERFLY Indorado FCI. W późniejszym czasie dołączyła ESKA Quintessence of Beauty, piesek PERFECT PROMISE Larus oraz importowana z Rosji suczka Grand Ovacia ELLA oraz rosyjski piesek SILK PARADISE DIAMANT.
W listopadzie 2020 r na świat przyszedł pierwszy miot po naszej rosyjskiej parze, urodziły się 2 pieski i 2 suczki z których jedna – MIRACLE OF LOVE Indorado FCI po domowemu Masha została z nami. Masha jest uosobieniem najlepszych cech swoich rodziców – ufności i pogody mamy oraz elegancji i energii ojca.
W kolejnym roku zrodził się pomysł wprowadzenia do hodowli drugiej rasy.
Długo zastanawialiśmy się jaka rasa będzie najbardziej pasować do naszej yorkowo-ludzkiej rodziny, wybór padł na China Japońskiego i tak w lipcu 2021 roku przyjechała do nas z Litwy śliczna SPINDULYS ROMA nazywana w domu Hoshi (z japońskiego gwiazda). Hoshi już od pierwszych chwil pokazała, że to był dobry wybór, chiny są cudowne choć tak bardzo różne od yorków, pełne radości, energiczne, ale pozbawione tej charakterystycznej zadziorności terierów, są względnie ciche, rzadko szczekają za to po swojemu „gadają” gdy coś je zaintryguje i co nie jest bez znaczenia są łatwe w pielęgnacji. Hoshi zdecydowanie nie będzie jedynym chinem w naszym domu, w planach są już kolejne.

    Nasze psy są pełnoprawnymi członkami rodziny, aktywnie uczestniczą w naszym życiu lecz nie zapominamy jak ważna jest odpowiednia socjalizacja i wychowanie. Szczenięta z naszej hodowli od pierwszych minut swojego życia są otoczone miłością i troską a naszą ambicją jest by trafiały tylko "w dobre ręce" dlatego bardzo chętnie utrzymujemy kontakt z nowymi opiekunami naszych yorków .

Hodowla Indorado FCI jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, Oddział w Legnicy oraz Fédération Cynologique Internationale (FCI) z siedzibą w Belgii.

Wszystkie szczenięta z naszej hodowli posiadają udokumentowane pochodzenie, nie sprzedajemy szczeniąt bez rodowodów/metryk Związku Kynologicznego w Polsce.Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszej hodowli
Marzena i Dariusz Osuch

projekt strony + wykonanie + aktualizacje
magdalena.cywicka@gmail.com


© Copyright: INDORADO FCI